Zapytaj o ofertę: +48 71 712 39 26, telefon alarmowy (tylko dla Klientów): +48 665 888 901 info@bissole.pl | Zapisz się do newslettera

Często pojawiają się pytania, o to jak poruszać się po Australii? Wszystko zależy przede wszystkim od celu wizyty w Australii, budżetu jakim dysponujemy i przede wszystkim od czasu jakim dysponujemy.

Przypadek 1 – podróże biznesowe

Jeśli udajemy się do Australii w celach biznesowych i mamy do odbycia kilka spotkań w różnych miejscach kraju, bez wątpienia samolot będzie najlepszą formą przemieszczania się. W takiej sytuacji zwykle czasu jest relatywnie niewiele i trzeba się przemieszczać szybko. Sieć wewnętrznych połączeń po Australii jest bardzo rozbudowana, zwykle nie ma problemu ze znalezieniem dogodnego połączenia. Przykładowo połączenia z Sydney do Perth są praktycznie co godzinę i są to koszty około 600zł w jedną stronę. Połączenia z Melbourne do Brisbane też są mniej więcej co godzinę i kosztują około 450zł. Jeśli mamy do odbycia kilka spotkań zwłaszcza w większych miastach Australii, samolot bez wątpienia jest najlepszym wyjściem. Zwłaszcza, że w sytuacji wyjazdów służbowych czas gra znacznie większą rolę niż koszty.

Przypadek 2 – wyjazdy turystyczne

W przypadku wyjazdów turystycznych, już zdecydowanie najważniejszy jest czas, ale też i budżet. Australia to kontynent o powierzchni około 20 razy większej od Polski, jeśli chcemy zobaczyć jak najwięcej musimy obie te “zmienne” połączyć. Bardzo ważną sprawą jest też, jaką aktualnie mamy porę (sucha/deszczowa). Jeśli interesują nas wyłącznie duże miasta, ich zabytki i atrakcje, to przelot jest najlepszym rozwiązaniem. Tu w stosunkowo krótkim czasie, szybko i dość tanio, można odwiedzić największe metropolie: od stolicy Australii Zachodniej Perth po atrakcje “królującego na wschodzie” Sydney. W ten sposób można “oblecieć” Australię dookoła.

Jeśli natomiast interesuje nas Australia jako kontynent i chcemy zagłębić się w świat jej fauny, flory oraz rodowitych mieszkańców, to zdecydowanie polecamy samochód. Oczywiście w tej opcji, czas ma kolosalne znaczenie, gdyż znacznie się wydłuża w porównaniu z wewnętrznymi przelotami. Przykładowo: lot z Perth do Sydney trwa około 5 godzin, a autem i to naprawdę w dynamiczny sposób potrwa to około…tygodnia, ale za to daje niezliczone możliwości poznania kontynentu. Zwykle optymalnym rozwiązaniem jest odpowiednia kombinacja obu środków transportu.

Jeśli poszukujecie optymalnego rozwiązania dla własnej wyprawy do Australii zapraszamy do lektury naszych propozycji i “szytych na miarę” pakietów premium po wcześniejszych konsultacjach.

Paweł Iwanowski
Specjalista ds Australii

Potrzebujesz więcej informacji?
Zapraszamy do kontaktu

Napisz do nas

Sprawdź inne porady naszych ekspertów