Zapytaj o ofertę: +48 71 712 39 26, telefon alarmowy: +48 665 888 901 info@bissole.pl | Zapisz się do newslettera, odbierz darmowy voucher

Z Madrytu do Barcelony w 2 godziny i 40minut, z Rzymu do Neapolu w godzinę i 10 minut, z Londynu do Paryża w 2 godziny i 15 minut lub przeprawa przez 91 alpejskich tuneli i 291 mostów?! Do tego możliwość połączenia wi-fi przez całą drogę, dużo prywatnej przestrzeni do odpoczynku czy pracy i bezpośrednie skomunikowanie z samym centrum miasta. Dzięki szybkim kolejom to teraz całkowicie możliwe!

Jeszcze do niedawna zakup zagranicznych biletów kolejowych był dla podróżnych sporym kłopotem, czy to przez barierę językową, czy trudność w rozczytaniu skomplikowanych rozkładów jazdy czy chociażby wielkie kolejki na dworcach.

Teraz dzięki wdrożeniu nowoczesnych systemów rezerwacyjnych w biurze Bissole Business Travel można kupić bilety na różne pociągi za granicą już przed wyjazdem i włączyć podróże koleją do swoich planów wyjazdów służbowych, czy wakacyjnych.

Korzyści z podróżowania pociągiem jest wiele i firmy coraz chętniej korzystają z tego rozwiązania, wpisując je do swojej polityki podróży. Niejednokrotnie, zwłaszcza w podróżach po Europie, podróż pociągiem okazuje się być szybszym, wygodniejszym i tańszym rozwiązaniem niż podróż samolotem.

Oto główne cechy, które świadczą o korzyściach korzystania z połączeń kolejowych przy podróżach służbowych:

Przystępna cena – więcej wygody za mniej pieniędzy

Podróże pociągiem są średnio dwa razy tańsze niż podróże lotnicze. Ponadto:

 • nie ma opłat lotniskowych,
 • nie ponosi się kosztów transferu na lotniska,
 • brak dużych opłat za nadbagaże i inne usługi.

Co więcej, obecne pociągi są o wiele wygodniejsze niż samolot. W sytuacjach kiedy nie ma bezpośredniego połączenia z danym miastem, dochodzi konieczność przesiadek, wynajmu auta lub innych transferów, podróż pociągiem okazuje się być znacznie tańsza.

Pociąg czy samolot – co jest szybsze?

Oczywiście w odniesieniu do dalekich podróży międzykontynentalnych nie można zastosować  tego pytania. Choć lądując na głównych lotniskach np. w Kazachstanie czy Rosji w dalszą podróż można już spokojnie udać się pociągiem. Jeśli mowa o przejazdach w ramach danego kraju czy pomiędzy krajami sąsiadującymi podróże pociągami okazują się być dużo szybsze. Odchodzi:

 • czas dotarcia na lotnisko,
 • konieczność stawienia się z około 2-godzinnym wyprzedzeniem,
 • kontrole na lotnisku,
 • możliwość opóźnienia lotów.

Na pociąg wystarczy przyjść około 15 minut wcześniej, a na dworce kolejowe ulokowane zwykle w centrach miast można dotrzeć szybko i tanio praktycznie z każdego miejsca o każdej porze. Sumując te czasy okazuje się, że pociąg jest nie tylko wygodniejszy ale i szybszy!

Komfort – czas na pracę i odpoczynek

Obecnie pociągi oferują już bardzo wysoki standard usług. Praktycznie w każdym kraju przewoźnicy, zwłaszcza na dalszych trasach, w pociągach typu intercity, oferują dwie lub trzy klasy rezerwacyjne, a na nocnych przejazdach wagony sypialne. Standardem już stał się dostęp do wi-fi, wygodne regulowane siedzenia, gniazda do ładowania urządzeń mobilnych, klimatyzacja. W klasach premium to także dodatkowa przestrzeń na nogi, dużo miejsca na bagaż, posiłki i prasa w cenie przejazdu. W takich warunkach można spokojnie pracować czy odpoczywać w czasie podróży.

Elastyczny harmonogram

W podróżach służbowych zmiany są na porządku dziennym. Przedłużające się spotkania z kontrahentami czy nagłe ich odwołanie generują nie tylko stresy, ale też i spore koszty w przypadku podróży samolotem. Dzięki rozbudowanym rozkładom i szerokiej siatce połączeń kolejowych można znacznie łatwiej zbudować swój plan podróży, a przede wszystkim szybciej rozwiązać pojawiające się nieprzewidziane zmiany w ich harmonogramie. Decyzję o podróży można podjąć praktycznie w ostatniej chwili. Dobrze rozwinięta obecna sieć kolejowa staje się przez to coraz większą konkurencja dla połączeń lotniczych.

Lokalizacja dworców kolejowych

W większości dużych miast posiadających lotniska międzynarodowe, linia kolejowa doprowadzona jest najczęściej do samego lotniska, lub dodatkowo skomunikowana np. metrem.  Możliwość dotarcia na lotnisko, lub wydostania się z lotniska, unikając przy tym zwykle bardzo zatłoczonych dróg dojazdowych, to bardzo dużo wygoda. Główne dworce kolejowe znajdujące się w centrach miast ułatwiają wygodne dotarcie na spotkania służbowe, czy po prostu wyruszenie za zwiedzanie!

Szeroka sieć połączeń

To bardzo duży atut jeśli chodzi o podróże służbowe. Zdarza się często że kontrahenci mają swoje lokalizacje w mniejszych miastach, gdzie dotarcie samolotem nie jest możliwe i w dodatku nie ma możliwości na przykład wynajęcia auta, wówczas podróż pociągiem okazuje się niezastąpiona! Dzięki szerokiej sieci połączeń kolejowych można ją rozpocząć zwykle już od głównego lotniska międzynarodowego i kontynuować bezpośrednio, lub z przesiadką do miejsca docelowego. Oszczędza to zarówno czas, jak i pieniądze. Podróżując w pojedynkę, wynajęcie osobnego auta czy innego transferu, okaże się na pewno droższe niż podróż pociągiem.

Dzisiejsze pociągi zagraniczne to już na prawdę wysoka klasa usług, równająca się praktycznie ze standardami podróży lotniczych. Zwłaszcza klas business (zwana też np. premium, komfort) gwarantuje jakość, która pozwala na bezstresowe odbycie podróży służbowej, w przystępnej cenie.

Przykładowo w bardzo popularnych liniach Thalys oferujących przejazdy pociągami TGV klasa Comfort 1 to:

 • Regulowane siedzenie o szerokości 65cm, 95cm odległości pomiędzy siedzeniami i 116cm odległości w układzie face-to-face
 • Bezpłatny dostęp do wi-fi
 • Gniazdka elektryczne w każdym fotelu
 • Darmowe codzienne gazety
 • Wydzielona strefa ciszy
 • Wstęp do Salonów (lounge) pierwszej klasy w Kolonii, Amsterdamie, Rotterdamie
 • Możliwość rezerwacji taksówki dla pasażerów podróżujących z Paryża do Brukseli
 • Posiłki w cenie przejazdu. Zależnie od pory dnia pasażerowie otrzymują śniadania, przekąski, lunch lub obiad
 • The Salon – wydzielona przestrzeń biznesowa do pracy

Oczywiście w wielu sytuacjach samolot jest nie do zastąpienia, ale jest wiele kierunków, gdzie jest to możliwe. W naszej ofercie znajdują się połączenia na większość przewoźników europejskich, a także linie kazachskie, rosyjskie, ukraińskie, a ilość przewoźników stale się powiększa. Warto zarówno po kątem oszczędności, jak i komfortu włączyć połączenia kolejowe do swoich podróży służbowych.

Zamów w Bissole bilety zagranicznych przewoźników kolejowych

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn