najlepsze hotele na świecie

Tripadvisor to opiniotwórcze guru. Praktycznie każdy przed zakupem jakiegokolwiek wyjazdu sięga po opinie tam zamieszczane. Portal zbiera opinie podróżnych z całego świata na temat m.in. hoteli czy miejsc wartych odwiedzenia w danych krajach. Na tej podstawie tworzy turystyczne rankingi. Najważniejszym z nich jest ranking prezentujący najlepsze hotele na świecie.

Po przeanalizowaniu ponad 8 tysięcy obiektów noclegowych i tysięcy opinii wyłonił się „TOP of the TOP” miejsc, które zebrały praktycznie same oceny doskonałe od odwiedzających je gości we wszystkich badanych kategoriach. Większość miejsc w tym zestawieniu zajęły hotele z Azji oraz Ameryki, ale nie zabrakło i europejskich akcentów.

Zwycięzcą 2018 Travelers’ Choice – Hotele Świat został: Viroth’s Hotel w Kambodży. Aż 95% podróżnych wystawiło temu hotelowi ocenę „doskonałą”, a w opiniach przeważa zdania „po prostu idealnie”.

Oto TOP 10 hoteli na świecie według Tripadvisor:

 1. Viroth’s Hotel – Siem Reap, Kambodża
 2. Tulemar Bungalows & Villas — Park Narodowy Manuel Antonio, Kostaryka
 3. Umaid Bhawan Palace Jodhpur — Jodhpur, Indie
 4. Hanoi La Siesta Hotel & Spa — Hanoi, Wietnam
 5. Gili Lankanfushi — Lankanfushi, Malediwy
 6. Hotel Belvedere — Riccione, Włochy
 7. The Nantucket Hotel & Resort — Nantucket, Stany Zjednoczone
 8. La Réserve Paris Hotel & SpaParyż, Francja
 9. Nayara Springs — La Fortuna de San Carlos, Kostaryka
 10. Hanoi La Siesta Hotel Trendy — Hanoi, Wietnam

Najlepsze hotele w Europie

 • Położony w sercu Londynu 5* Hotel 41 – zajął miejsce 14
 • Niesamowity, zlokalizowany na obrzeżach Parku Narodowego Killarney w Irlandii The Killarney Park Hotel – zajął miejsce 17
 • Aria Hotel Budapest by Library Hotel Collection ze stolicy Węgier – zajął miejsce 21
 • Hotel Quinta Jardins do Lago z „krainy wiecznej wiosny” czyli Madery – zajął miejsce 22

Na uwagę zasługuje na pewno też hotel The Leela Palace Udaipur w Indiach, gdzie można się poczuć absolutnie magicznie i po królewsku. O dziwo z kolei, nie ma tu żadnego hotelu z olśniewającego Dubaju.

Dla każdego hotelu wyróżnienie przyznawane przez Tripadvisor są niezwykle ważne i walczą aby ja zatrzymać na kolejne lata. Jest to bez wątpienia wykładnik jakości, a opinie zamieszczane na portalu są zawsze bardzo pomocne przy doborze miejsca pobytu zarówno w prywatnych wyjazdach turystycznych, jak i w podróżach służbowych. Rankingi takie jak Najlepsze Hotele na Świecie to często też inspiracja do odbywania kolejnych niesamowitych wyjazdów, czego Państwu życzymy!