piłkarskie mistrzostwa świata w Rosji

Dla kibiców wybierających się na piłkarskie mistrzostwa świata w Rosji Bissole Bussines Travel oferuje pełną organizację wyjazdu do Rosji. Pomagamy zorganizować przelot lub przejazd koleją, pobyt w Moskwie, Kazaniu i Wołgogradzie oraz ofertę incentive. Fanom piłki, wybierającym się do stref kibica, pomagamy w załatwieniu formalności wizowych.

Na indywidualne zamówienie przygotujemy dla Państwa cały pakiet usług koniecznych do podróży do Rosji, poza biletem wstępu na mecz, który trzeba zakupić osobiście w systemie FIFA, oraz wyrobieniem identyfikatora kibica.

W fazie grupowej reprezentacja Polski zagra:

 • 19.06 godzina 18:00 z Senegalem (stadion Spartak w Moskwie)
 • 24.06 godzina 21:00 z Kolumbią (stadion Kazan Arena w Kazaniu)
 • 28.06 godzina 17:00 z Japonią (stadion Wołgograd Arena w Wołgogradzie)

W ramach organizacji podróży na wybrany mecz lub wszystkie grupowe występy polskiej reprezentacji oferujemy:

 • połączenia lotnicze
 • bilety kolejowe
 • rezerwacja hoteli
 • konstrukcja programu zwiedzania
 • pozostałe usługi np. rezerwacja restauracji czy bilety wstępu do atrakcji turystycznych
 • załatwianie formalności wizowych (w przypadku braku biletu na mecz)

 

 

W przypadku podróży szytych na miarę wszelką wycenę przedstawiamy indywidualnie.

Transport na mistrzostwa świata w Rosji

Zwłaszcza na pierwszy mecz Polaków w Moskwie obłożenie na połączenia lotnicze jest już bardzo duże. Dużą okazją mogą okazać się więc promocyjne bilety na nowe, startujące w czerwcu połączenie PLL LOT z Warszawy do Moskwy Domodiedowo od 849 zł w obie strony. Połączenie bezpośrednie w Warszawy na lotnisko Moskwa Szeremietiewo w dniu 18.06 i z powrotem 20.06 jest już znacznie droższe i kosztuje już około 2700zł za osobę. Połączenia z przesiadkami w Brukseli czy w Pradze kosztują nieco taniej, pomiędzy 2100 – 2400zł za osobę.

Podobne ceny obowiązują przy podróżach do Kazania i Wołgogradu. W tym przypadku nie ma połączeń bezpośrednich z Warszawy, także zawsze muszą być z przesiadką w Moskwie. Zależnie od trasy i dat ceny biletów wynoszą obecnie od 2050zł – 2700zł za osobę.

 

 

Podróżując po Rosji, np. w przypadku braku biletów lotniczych lub jeśli po prostu będąc tam chcemy zwiedzić wiele miast, wygodą choć dość czasochłonną formą podróżowania jest pociąg.

 • Podróż z Moskwy po Petersburga to około 4 godzin,
 • z Moskwy do Kazania to około 13 godzin,
 • z Moskwy do Wołgogradu aż 24h.

Jest to jednak jedna z form dostania się na miejsce, jeśli okaże się, że biletów na połączenia lotnicze już nie ma. Przy okazji to też spora przygoda! Ceny połączeń kolejowych są przystępne, bo podróż w jedną stronę zaczyna się już od 20 euro. Na tą chwilę nie ma jeszcze szczegółowego rozkładu na czerwiec 2018, ale planując swój pobyt w Rosji warto wziąć pociąg pod uwagę.

 

 

Pobyt w Rosji. Sam hotel lub program zwiedzania

Podobnie jak w przypadku biletów lotniczych wygląda temat hoteli. Dostępność miejsc w dobrych hotelach jest już bardzo niewielka, a cena naprawdę wysoka. Średniej klasy hotel w Moskwie (3*) kosztuje około tysiąca złotych za dwie noce w pokoju dwuosobowym. W Kazaniu można znaleźć jeszcze hotele za około 800zł za 2 noce. Na tą chwilę są jeszcze dostępne miejsca, ale na pewno trzeba się spieszyć z rezerwacją.

 

 

Będąc już w Rosji warto odwiedzić miejsca będące symbolami tego kraju, poczynając od samej Moskwy, w której na zwiedzaniu można spędzić kilka dni. Na pewno warto także odwiedzić Petersburg i znajdujący się w okolicy Carskie Sioło czy Peterhof. Połączenie wyjazdu na mistrzostwa świata w Rosji ze zwiedzaniem to bardzo dobra i interesująca forma na przykład wyjazdów motywacyjnych.

Bilety na mecze i wizy

Bilety na mecze FIFA rozlosuje wśród osób, które do końca grudnia 2017 roku. zarejestrowały się na stronie organizatora. Jeśli po losowaniu będą jeszcze dostępne miejsca, pomiędzy 13 marca a 3 kwietnia 2018 roku odbędzie się jeszcze tzw. sprzedaż last minute.

Jeżeli w wyniku losowania i sprzedaży last minut nie uda się kupić biletu, FIFA ogłosiła, że ma uruchomić jeszcze specjalny portal, na którym będzie można bilety odsprzedawać (wymieniać). Rejestracji można dokonywać jedynie poprzez oficjalną stronę fifa.com.

Po zakupie biletu należy jeszcze koniecznie pamiętać o wyrobieniu specjalnego identyfikatora FAN na stronie www.fan-id.ru, który uprawnia przede wszystkim do:

 • wjazdu na teren Rosji bez wizy,
 • bezpłatnych podróże pomiędzy niektórymi miastami,
 • darmową komunikację miejską w dniu meczu.

W sytuacji, kiedy dany kibic chce udać się na mistrzostwa świata w Rosji bez biletu na mecz, aby oglądać je w specjalnych strefach kibica lub licząc na zakup w ostatniej chwili musi posiadać wizę turystyczną. Czas oczekiwania na wizę wynosi około 7 do 10 dni więc nie należy takiej decyzji odkładać na ostatnią chwilę.

 

 

Aż 12 lat fani polskiego futbolu czekali na występ reprezentacji Polski na mundialu. Nic więc dziwnego, że po zakwalifikowaniu się Polski na Mistrzostwa Świata w Rosji wszystkich ogarnęła nie tylko radość, ale przede wszystkim chęć uczestniczenia w tym „święcie piłki nożnej”. Pomożemy Państwu uczestniczyć w tym święcie! Zapraszamy do kontaktu.